Erasmus Week

07.05.2012 - 11.05.2012
ESN Slovensko, SAAIC Slovensko
Prešov, Banská Bystrica, Nitra, Bratislava, Košice
Oficiálna stránka podujatia

Erasmus mobility a stáže využívajú študenti vysokých škôl už 25 rokov.  Pri príležitosti výročia tohto výmenného programu sa medzinárodná študentská organizácia Erasmus Student Network Slovakia v spolupráci so Slovenskou akademickou asociáciou pre medzinárodnú spoluprácu rozhodli zorganizovať Erasmus Week.

Opens external link in new windowPodrobný program podujatí Erasmus Week v jednotlivých mestách

 

Erasmus Week zahŕňa 4 projekty:

Erasmus Tour de Slovensko - Cesta po slovensku, ktorá v každom zo zapojených miest prinesie nápaditý program od študentov zameraný na prezentáciu najúspešnejšieho študentského výmenného programu ERASMUS,  ktorý nás - Slovákov - už od roku 1997 približuje k zvyšku EÚ. Aj samotní výmenní študenti budú mať možnosť prezentovať prostredie, z ktorého pochádzajú. Jednotlivé bloky sa budú realizovať na univerzitách, na námestiach a v obchodných centrách.

Galéria Spomienok - Fotografická súťaž, ktorá vyústi v 25 najlepších fotografií študentov, charakterizujúcich dušu programu ERASMUS. Najlepšie fotografie budú počas Erasmus Tour de Slovensko Slovensko vstúpilo do EÚ v máji 2004. viac na www.EuropskaUnia.sk »vystavené popri jednotlivých blokoch. Autor výhernej fotografie získa zatiaľ nešpecifikovanú cenu.

SocialErasmus - projekt bude sprevádzaný fenoménom tzv. community work, kde študenti a organizátori spoja sily aby vykonali niečo pre spoločnosť. Väčšinou ide o prácu s deťmi, seniormi, alebo inú spoločensky prospešnú prácu.

Quo Vadis Erasmus - postupnosť panelových diskusii po Slovensku za účelom informovať a motivovať študentov a akademikov, aby sa oboznámili s programom ERASMUS, s jeho novým návrhom ERASMUS FOR ALL a nakoniec, aby vycestovali do zahraničia na výmenný pobyt. Momentálne prebehli už 2 panelové diskusie za účasti expertov z oblasti školstva a vzdelávania.

Kontakt:

Web: erasmusweek.esn.sk
Oficiálny web: www.esn.sk
Facebook: www.facebook.com/ESNSlovakia
Email: erasmusweek@esn.sk

 

Zdroj: ESN Slovakia

Reklama

PARTNERI

aspektlogo pppsponsor Junior Achievement Slovensko Mladí vedci Slovenska
SOVVA Excelentná univerzita Centrum ďalšieho vzdelávania Univerzity Komenského e-Twinning Slovensko
eu4you, studium učená právnická spoločnosť euraxess logo

 

Komentár

Miron Lakomy (26.11.2015)

Aké sú možnosti boja proti kybernetickému džihádizmu?

Aké sú možnosti boja proti kybernetickému džihádizmu?

Základom je, aby sa štáty NATO a EÚ vyhli zdanlivo jednoduchému riešeniu v podobe zvýšenej kontroly internetovej komunikácie alebo cenzúry internetu.

Sieť EurActiv

prev

© 2003-2015 I-Europa, s.r.o. Obsah tejto stránky je autorským dielom. Akékoľvek porušenie autorských práv zakladá občianskoprávnu a trestnoprávnu zodpovednosť protiprávne konajúcej osoby. Viac informácií je možné nájsť v sekcii Ochrana autorského práva. ISSN 1337-0235