Hlavná stránkaVzdelávanieŠtudenti, napíšte prejav pre generálneho tajomníka OSN!

Študenti, napíšte prejav pre generálneho tajomníka OSN!

(11.05.2012) PR SPRÁVA

OSN vyhlasuje súťaž pre vysokoškolských študentov, v rámci ktorej môžu napísať prejav pre generálneho tajomníka OSN Pan Ki-muna na jesenné otvorenie Valného zhromaždenia.

Článok 28 Všeobecnej deklarácie ľudských práv hovorí, že „každý má právo na to, aby vládol taký spoločenský a medzinárodný poriadok, v ktorom by práva a slobody ... boli plne uskutočnené.“ Menej jasné už je, aký druh globálneho usporiadania je nevyhnutný a uskutočniteľný, aby ľudia mohli napredovať správnym smerom v čase rastúcej vzájomnej závislosti.

Pod záštitou Organizácie spojených národov prebieha súťaž, v ktorej môžu vysokoškoláci z celého sveta napísať esej s úvahami o životne dôležitých otázkach globálneho smerovania.

Uzávierka je 15. júna 2012. Text vo forme prejavu v angličtine má mať maximálne 1500 slov a zasiela sa na adresu academicimpact@un.org s názvom predmetu: SPEECH COMPETITION.

Autori troch najlepších príspevkov budú pozvaní do New Yorku a Washingtonu, D.C., kde sa môžu stretnúť s generálnym tajomníkom OSN, resp. vedúcimi predstaviteľmi amerického think-tanku Brookings Institution.

Viac informácii o súťaži nájdete na Opens external link in new windowtejto linke.

Reklama

PARTNERI

aspektlogo pppsponsor Junior Achievement Slovensko Mladí vedci Slovenska
SOVVA Excelentná univerzita Centrum ďalšieho vzdelávania Univerzity Komenského e-Twinning Slovensko
eu4you, studium učená právnická spoločnosť euraxess logo

 

Komentár

Miron Lakomy (26.11.2015)

Aké sú možnosti boja proti kybernetickému džihádizmu?

Aké sú možnosti boja proti kybernetickému džihádizmu?

Základom je, aby sa štáty NATO a EÚ vyhli zdanlivo jednoduchému riešeniu v podobe zvýšenej kontroly internetovej komunikácie alebo cenzúry internetu.

Sieť EurActiv

prev

© 2003-2015 I-Europa, s.r.o. Obsah tejto stránky je autorským dielom. Akékoľvek porušenie autorských práv zakladá občianskoprávnu a trestnoprávnu zodpovednosť protiprávne konajúcej osoby. Viac informácií je možné nájsť v sekcii Ochrana autorského práva. ISSN 1337-0235