Hlavná stránkaVzdelávanieŠtudenti, napíšte prejav pre generálneho tajomníka OSN!

Študenti, napíšte prejav pre generálneho tajomníka OSN!

(11.05.2012) PR SPRÁVA

OSN vyhlasuje súťaž pre vysokoškolských študentov, v rámci ktorej môžu napísať prejav pre generálneho tajomníka OSN Pan Ki-muna na jesenné otvorenie Valného zhromaždenia.

Článok 28 Všeobecnej deklarácie ľudských práv hovorí, že „každý má právo na to, aby vládol taký spoločenský a medzinárodný poriadok, v ktorom by práva a slobody ... boli plne uskutočnené.“ Menej jasné už je, aký druh globálneho usporiadania je nevyhnutný a uskutočniteľný, aby ľudia mohli napredovať správnym smerom v čase rastúcej vzájomnej závislosti.

Pod záštitou Organizácie spojených národov prebieha súťaž, v ktorej môžu vysokoškoláci z celého sveta napísať esej s úvahami o životne dôležitých otázkach globálneho smerovania.

Uzávierka je 15. júna 2012. Text vo forme prejavu v angličtine má mať maximálne 1500 slov a zasiela sa na adresu academicimpact@un.org s názvom predmetu: SPEECH COMPETITION.

Autori troch najlepších príspevkov budú pozvaní do New Yorku a Washingtonu, D.C., kde sa môžu stretnúť s generálnym tajomníkom OSN, resp. vedúcimi predstaviteľmi amerického think-tanku Brookings Institution.

Viac informácii o súťaži nájdete na Opens external link in new windowtejto linke.

Reklama

PARTNERI

aspektlogo pppsponsor Junior Achievement Slovensko Mladí vedci Slovenska
SOVVA Excelentná univerzita Centrum ďalšieho vzdelávania Univerzity Komenského e-Twinning Slovensko
eu4you, studium učená právnická spoločnosť euraxess logo

 

Sieť EurActiv

prev

© 2003-2015 I-Europa, s.r.o. Obsah tejto stránky je autorským dielom. Akékoľvek porušenie autorských práv zakladá občianskoprávnu a trestnoprávnu zodpovednosť protiprávne konajúcej osoby. Viac informácií je možné nájsť v sekcii Ochrana autorského práva. ISSN 1337-0235