Hlavná stránkaEurópa dnesSlovenský kandidát Libertas má video na YouTube

Slovenský kandidát Libertas má video na YouTube

(28.02.2009)

Za hnutie Libertas bude na Slovensku kandidovať Peter Kopecký, bývalý veľvyslanec SR v Rumunsku, toho času vysokoškolský pedagóg na Univerzite Komenského v Bratislave.

Na portáli YouTube sa nachádza video, v ktorom Peter Kopecký oznamuje svoju kandidatúru na europoslanca za stranu Libertas írskeho biznismena Declana Ganleyho.

Kopecký bol v rokoch 1997 až 2002 veľvyslancom SR v Rumunsku. V súčasnosti učí na Ústave európskych štúdií a medzinárodných vzťahov Fakulty sociálnych a ekonomických vied UK francúzštinu a dejiny Balkánu 20. storočia. Má doktorát z románskych jazykov a histórie.  

Vo štvorminútovom videu s európskou hymnou a obrázkami Slovenska Kopecký oznamuje, že bude pod značkou Libertas kandidovať do EP. V pravom hornom rohu videa je logo Libertas. 

"Európsky parlament je veľmi dôležitá inštitúcia, pretože nám občanom zabezpečuje kontrolnú funkciu", hovorí v úvode dokrútky Kopecký.

"Oslovujem Vás s tým, že by som chcel kandidovať za hnutie Libertas Slovensko Slovensko vstúpilo do EÚ v máji 2004. viac na www.EuropskaUnia.sk »do Európskeho parlamentu". "Budeme kandidovať za Libertas Slovensko, ktorá požaduje transparentné hospodárenie Európskej únie, zodpovednosť volených voči voličom a samozrejme aj odvolateľnosť poslanca, ak si neplní svoje povinnosti," uvádza Kopecký.

Kopecký v roku 2006 spoluzakladal stranu Priama Demokracia - Hnutie Domova. Tá je združená v európskej Aliancii za Európu demokracií. Kopecký je jedným z jej 11 viceprezindetov, spolu s írskou europoslankyňou Kathy Sinnot, ktorá stojí v čele euroskeptickej frakcie Nezávislosť/Demokracia v Európskom parlamente.

"Čo sme doteraz dokázali? Možno sme menej známi, ale máme za sebou palmares istých úspechov". Za jeden z nich považuje Kopecký presadenie licenčnej výroby piva Topvar v Rumunsku. "My staviame našu kandidátku na ľuďoch, ktorí už majú za sebou výsledky, ktorí sú čestní, ktorí vedia jazyky a korí budú dôstojne reprezentovať Slovenskú republiku v Európskej únii," hovorí vo videu.  

Declan Ganley, zakladateľ Libertas navštívil uplynulý týždeň Bratislavu a oznámil, že plánuje so slovenskou pobočkou kandidovať v nadchádzajúcich eurovoľbách. Nekonkretizoval mená svojich slovenských partnerov. Libertas Slovensko zatiaľ nie je registrovaná na Ministerstve vnútra ako politická strana. Potrebuje najprv vyzbierať 10 000 podpisov od občanov.

 

Reklama

Komentár

Miron Lakomy (26.11.2015)

Aké sú možnosti boja proti kybernetickému džihádizmu?

Aké sú možnosti boja proti kybernetickému džihádizmu?

Základom je, aby sa štáty NATO a EÚ vyhli zdanlivo jednoduchému riešeniu v podobe zvýšenej kontroly internetovej komunikácie alebo cenzúry internetu.

Sieť EurActiv

prev

© 2003-2015 I-Europa, s.r.o. Obsah tejto stránky je autorským dielom. Akékoľvek porušenie autorských práv zakladá občianskoprávnu a trestnoprávnu zodpovednosť protiprávne konajúcej osoby. Viac informácií je možné nájsť v sekcii Ochrana autorského práva. ISSN 1337-0235