EurActiv.sk - úvodná stránka
2. september 2010
RSS
BlogActiv.eu
EurActiv.com Correspondent: Poland pushes for ’solidarity’ in EU budget review
Günter K.V. Vetter: MediaMonitoring: Karpfenteich+Frankreich
Günter K.V. Vetter: BERLIN: Sonntagsausflug in die Deutsche Politik am 12.09.2010
lf5422: Le responsable des migrants au Vatican, Mgr Agostino Marchetto, démissionne.
f.: The Fragility of European Construction
Práca v EÚ
Internship - Communications Assistant
Communications Assistant (CDD)
Junior Secretariat Officer to the Board of Directors (Luxembourg)
Trh práce v EÚKurzové lístky
| CZK | ![]() |
24.735 | ![]() |
| HUF | ![]() |
286.30 | ![]() |
| USD | ![]() |
1.2800 | ![]() |
Reklama
Slovensko volilo. Chcete vedieť ako?
(09.12.2009)
Inštitút pre verejné otázky (IVO) uviedol do života publikáciu „Slovensko volí. Európske a prezidentské voľby 2009.“
Koncom novembra predstavil Inštitút pre verejné otázky novú publikáciu venovanú dvom z troch volieb, ktoré Slovensko Slovensko vstúpilo do EÚ v máji 2004. viac na www.EuropskaUnia.sk »absolvovalo v takzvanom „supervolebnom“ roku 2009.
V kníhkupectve Artforum knihu uviedol zástupca šéfredaktora denníka SME Lukáš Fila a predstavili ju i niektorí z jej autorov – Zora Bútorová, Oľga Gyárfášová a Grigorij Mesežnikov. Prezentáciu knihy sprevádzala vernisáž fotiek Pavla Demeša
„Metabillboardy“ z bilboardovej kampane prezidentských kandidátov a jej „nečakaných súvislostí“.
Publikácia "Slovensko volí" je svojou povahou odbornou analýzou výsledkov volieb prezidenta SR (marec - apríl 2009) a volieb do Európskeho parlamentu (jún 2009), ich vplyvu na celkový spoločenský vývoj v krajine a na medzinárodné postavenie SR a jej pozíciu v Európskej únii.
Ako zatiaľ jediná vyčerpávajúca vedecká sonda do tejto problematiky, si publikácia všíma politické i sociologické súvislosti týchto volieb, zvlášť analyzuje výsledky hlasovania v prezidentských voľbách a vo voľbách do Európskeho parlamentu. Autori v nej venujú aktivítám kandidujúcich politických strán a jednotlivých prezidentských kandidátov či názorov verejnosti na otázky súvisiace s témami volieb, vrátane názorov na vývoj Európskej únie a postavenia Slovenska v EÚ.
Súčasťou publikácie je aj špeciálna príloha – CD s príspevkami renomovaných slovenských a zahraničných publicistov, historikov, právnikov, sociológov, politológov, ekonómov, enviromentalistov, občianskych aktivistov, ktoré Inštitút pre verejné otázky prezentoval spolu s audio a video záznamami z vystúpení expertov IVO v elektronických médiách v období volieb do Európskeho parlamentu a prezidentských volieb na svojej internetovej stránke.
Autormi jedotlivých štúdií v knihe sú Jozef Bátora, Zora Bútorová, Oľga Gyárfášová, Miroslav Kollár, Vladimír Krivý a Grigorij Mesežnikov. Publikáciu podporili Nadácia otvorenej spoločnosti, Západoslovenská energetika, Nadácia Konrad-Adenauer-Stiftung a vyšla v spolupráci so Zastúpením Európskej komisie v SR a Centra európskych štúdií Fakulty sociálnych a ekonomických vied Univerzity Komenského.
Publikáciu je možné kúpiť v sieti kníhkupectiev Artforum alebo cez e-Shop IVO. 
Súvisiace články
Reklama
Komentár
Juraj Kuruc MA (31.08.2010)
Ad: Lekcia z Iraku
Veľmi rád by som reagoval na komentár z 26. augusta uverejnený na stránke euractiv.sk, písaný Zuzanou Vaškovou, nazvaný „Lekcia z Iraku“. Autorka sa v ňom venuje dvom témam, v prvom odseku sa venuje hodnoteniu momentálnej bezpečnostnej situácii v Iraku. V druhej časti hodnotí dopad Irackej vojny...
Kalendár
05.07.2010 - 08.07.2010 Planárne zasadnutie Európskeho parlamentu
30.06.2010 - 30.06.2010 Prístupová konferencia medzi EÚ a Chorvátskom
09.06.2010 - 09.06.2010 Súhrnná správa o šiestom roku členstva SR v EÚ
- Východná Európa sa obáva pretrhnutia hrádze
- EÚ šokovala streľba v Bratislave
- Washington Post: EÚ hrozí nenápadná smrť
- Vakcína proti prasacej chrípke má možno vedľajšie účinky
- Švédsky región uľahčuje možnosti využívania eurofondov
- Využívanie eurofondov brzdí nedostatočné zabezpečenie spolufinancovania
- Podkarpatská Rus alebo nový sused na obzore?
- Občania strácajú vieru v Úniu
- Výstavba nových poľských elektrární straší ekológov
- Paríž plánuje harmonizovať dane s Berlínom
- EP: Ashtonová bude musieť obsadenie veľvyslancov obhájiť
- Vakcína proti prasacej chrípke má možno vedľajšie účinky
- Gazprom hrozí Litve arbitrážou
- Stará diplomacia EÚ je len pre starých členov. Bude nová iná?
- Komisia chce skrotiť finančné giganty
- Do vedy na Slovensku treba investovať
- Euroľudovci: Slovenskú vládu treba prehovoriť
- Nemci kritizujú „slovenskú rebéliu“
- Slovensko Grékom nepomôže
- Posledné kórejské „utešiteľky“ vkladajú nádej do Európy
Sieť EurActiv
prev next© 2003-2010 I-Europa, s.r.o. Obsah tejto stránky je autorským dielom. Akékoľvek porušenie autorských práv zakladá občianskoprávnu a trestnoprávnu zodpovednosť protiprávne konajúcej osoby. Viac informácií je možné nájsť v sekcii Ochrana autorského práva.





EurActiv.com/en
EurActiv.com/fr
EurActiv.com/de
EurActiv.de
EurActiv.fr
EurActiv.es
EurActiv.com.tr
EurActiv.ro
Dnevnik.bg/evropa
EurActiv.cz
Euractiv.de
EurActiv.pl
EurActiv.hu