Hlavná stránkaEurópa dnesKohoVolit.eu v eurovoľbách?

KohoVolit.eu v eurovoľbách?

(21.05.2009)

Webová kalkulačka dáva možnosť porovnať hlasovanie súčasných slovenských europoslancov s tým, ako by ste o konkrétnych témach v EP hlasovali vy sami.

Česko-slovenský projekt prináša pred eurovoľbami ďalší z online nástrojov pre orientáciu voličov. Kalkulačka slovenskému voličovi umožňuje hlasovať o rovnakých otázkach, aké sa počas uplynulého volebného obdobia (2004-2009) premleli v Európskom parlamente. 

Autori testu s výstižným názvom Opens external link in new windowKohoVotit.eu vybrali podľa vlastného uváženia najrelevantnejšie hlasovania z rôznych oblastí – inštitucionálna podoba EÚ, ekonomika, život v EÚ, zahraničná politika, životné prostredie či zdravie ľudí. Pre spresnenie výsledku je k dispozícii niekoľko bonusových otázok.

Po vyplení testu – resp. ľubovoleného počtu jeho otázok - vám stránka vygereuje zhodu so slovenskými politickými stranami vyjadrenú v percentách. Kliknutím na stranu vidíte, ako jej o konkrétnej otázke hlasovali. Kalkulačka prezradí aj percentuálnu zhodu s každým zo 14 súčasných poslancov EP za Slovensko Slovensko vstúpilo do EÚ v máji 2004. viac na www.EuropskaUnia.sk » Dvanásť z nich, s výnimkou Miloša Koterca zo SMERu a Árpáda Duku-Zólyomiho z SMK - kandiduje aj v týchto voľbách. 

Druhou možnosťou, ktorú stránka KohoVolit.eu ponúka, je tzv. názorová kalkulačka. Tá umožnňuje porovnať vaše názory na jednotlivé otázky s postojom slovenských politických strán kandidujúcich v týchto eurovoľbách, bohužiaľ ale len s tými, ktoré s autormi spolupracovali - Strana zelených, SDKÚ-DS, Agrárna strana vidieka, SDĽ a Sloboda a solidarita. Pri vzniku názorovej kalkulačky spolupracovali autori s celoeurópskym projektom Opens external link in new windowVoteMatch.eu 2009. 

Portál ponúka aj rebríček aktivity poslancov vo volebnom období 2004-2009, meranej počtom hlasovaní, otázok, návrhov uznesení, správami, stanoviskami, či vystúpeniami. Podobný ranking priniesla nedávno aj stránka Opens external link in new windowVoteWatch.eu

Okrem Európskeho parlamentu projekt KohoVolit.eu monitoruje aj Národnú radu SR a obe komory českého parlamentu.

 

Reklama

Komentár

Miron Lakomy (26.11.2015)

Aké sú možnosti boja proti kybernetickému džihádizmu?

Aké sú možnosti boja proti kybernetickému džihádizmu?

Základom je, aby sa štáty NATO a EÚ vyhli zdanlivo jednoduchému riešeniu v podobe zvýšenej kontroly internetovej komunikácie alebo cenzúry internetu.

Sieť EurActiv

prev

© 2003-2015 I-Europa, s.r.o. Obsah tejto stránky je autorským dielom. Akékoľvek porušenie autorských práv zakladá občianskoprávnu a trestnoprávnu zodpovednosť protiprávne konajúcej osoby. Viac informácií je možné nájsť v sekcii Ochrana autorského práva. ISSN 1337-0235