Premiér Fico: Od summitu som čakal viac
Premiér R. Fico zhodnotil májový neformálny summit EÚ (TASR)
25. máj 2012
matiyeshyn: Another monopoly of “Gazprom” level will appear in the RF
eucomed: The safety of patients: what role for the EU?
risk-monger: Why Green Week is no longer Green
nucleus: The impasse continues whilst the UK gets stuck in
Günter K.V. Vetter: MediaMonitoring: Karpfenteich +USA+Großbritannien
jesus: Triste miseria: la corrupción también está en crisis
Assistant to the Director of the Technical Department
Finance and Grants Manager at ECF
Officer, Communications - Global Ocean Legacy
Trh práce v EÚ| CZK | ![]() |
25.390 | ![]() |
| HUF | ![]() |
299.78 | ![]() |
| USD | ![]() |
1.2557 | ![]() |
(08.01.2008)
Francúzsko prekročilo svoj Rubicon a je pripravené podporiť ďalšie rozširovanie Európskej únie. Týkať by sa to však malo skôr Balkánu, ako Turecka.
Krátka správa
Časy, kedy Francúzsko Francúzsko patrí medzi zakladajúce krajiny EÚ, jeho politickí predstavitelia zohrali rozhodujúcu úlohu v procese vytvárania európskej integrácie po druhej svetovej vojne.viac na www.EuropskaUnia.sk »verilo, že federálna Európa je nevyhnutná pre integrovanejšiu Úniu sú preč, povedal francúzsky minister pre európske záležitosti Jean-Pierre Jouyet v rozhovore pre denník Financial Times.
Francúzsko bude podporovať ďalšie rozširovanie Európskej únie. Vláda Nicolasa Sarkozyho prekonala podozrievavý prístup k rozširovaniu z minulých rokov. Dnes už vidí, že väčšia EÚ znamená silnejší hlas vo svete, myslí si Sakozyho minister. Jouyet je považovaný za jedného z najschopnejších ministrov, ktorého Sarkozy „ukradol“ z radov stredo-ľavých strán.
Pri zachovaní rezervovanosti pre Turecko, vyslovil Jouyet podporu rozširovaniu Únie o krajiny Balkánu, pričom Srbsko Po rozpade bývalej Juhoslávie vznikol štát Srbsko a Čierna hora, v roku 2006 si však Čierna zvolila cestu nezávislosti a osamostatnila sa, čím vzniklo Srbsko ako samostatný štát. viac na www.EuropskaUnia.sk »označil za "pól stability" pre región. Cieľom Francúzskeho predsedníctva, v druhej polovici tohto roku, bude popri avizovaných prioritách – obrana a bezpečnosť, energetika a životné prostredie - „dostať Európu znovu do pohybu“.
Na margo Veľkej Británie minister uviedol, že v prípade, že nebude schopná ratifikovať Lisabonskú zmluvu, nemôže naďalej očakávať, že si vyjedná výhodnejšiu formu členstva a zároveň zostane v centre rozhodovania. Podľa Jouyetových slov sa už nebude môcť ani utiekať k špeciálnemu spojenectvu so Spojenými štátmi, pretože dnes sú už aj Nemecko Nemecko je stále najvyšším prispievateľom so spoločného rozpočtu EÚ, čo mu spolu s ľudnatosťou dáva veľkú váhu v európskej politike.viac na www.EuropskaUnia.sk »aj Francúzsko nadšenými spojencami Washingtonu.
Svetové média medzitým píšu skôr o tzv. „Carla efekte“, ktorým vysvetľujú náhly pokles popularity prezidenta Sarkozyho. Najmä starší ľudia majú podľa prieskumov verejnej mienky pocit, že hlava štátu sa viac venuje svojmu ľúbostnému životu, než potrebám krajiny. 
Premiér R. Fico zhodnotil májový neformálny summit EÚ (TASR)
Günther Oettinger (18.05.2012)
Energetika je jednou z najväčších výziev, ktorým v súčasnosti Európa čelí. Kým v boji proti klimatickým zmenám sa nachádzame v čele, naša ekonomická konkurencieschopnosť plne závisí od spoľahlivých dodávok cenovo dostupných energetických surovín, ktoré sú zase závislé od primeranej infraštrukt...
© 2003-2012 I-Europa, s.r.o. Obsah tejto stránky je autorským dielom. Akékoľvek porušenie autorských práv zakladá občianskoprávnu a trestnoprávnu zodpovednosť protiprávne konajúcej osoby. Viac informácií je možné nájsť v sekcii Ochrana autorského práva.