Premiér: Slovensku hrozí, že nestihne vyčerpať 250 – 600 miliónov eur
R. Fico o prioritách možnej realokácie nevyčerpaných eurofondov (TASR)
23. máj 2013
rhein: No Need for an Euro-zone Government à la Hollande
protesilaos: Inflation in Germany is not an automatic remedy for the periphery’s economic woes
rapidis: China, the United States, and Greece: The race of mirrors
rhein: The Arab World should give priority to phasing out Subsidies on fossil Fuels
Günter K.V. Vetter: MediaMonitoring: Karpfenteich +USA+Großbritannien
jesus: Triste miseria: la corrupción también está en crisis
COMMUNICATIONS MANAGER BULGARIA
Trh práce v EÚ(02.03.2012) PR SPRÁVA
Skupina VÚB, člen medzinárodnej finančnej skupiny Intesa Sanpaolo, dosiahla za rok 2011 prevádzkový zisk 289,6 mil. EUR. Čistý zisk stúpol o 17,7% na úroveň 177 mil. EUR. Úverové portfólio skupiny medziročne rástlo o 12,9% na 7,3 mld. EUR.
Prevádzkové výnosy skupiny dosiahli v roku 2011 výšku 525,9 mil. EUR, čo je medziročne o 6,7% viac. Hlavný podiel na tomto raste mali výnosy z oblastí tvoriacich základ bankového biznisu. Kľúčovým faktorom bol nárast úrokových výnosov o 8,7%, ktorý vychádzal z rozširovania úverového portfólia. Navyše, čisté výnosy z poplatkov stúpli o 0,6% vďaka nárastu počtu transakcií s bežnými účtami a predaju poistných produktov.
Skupine sa darí kontinuálne znižovať pomer nákladov a výnosov. Ten dosiahol 44,9%, čo v medziročnom porovnaní znamená pokles o 128 bázických bodov. Pokles bol spôsobený rýchlejším rastom prevádzkových výnosov o 6,7% oproti 3,8%-nému rastu prevádzkových nákladov. Výsledkom je aj nárast prevádzkového zisku skupiny na úroveň 289,6 mil. EUR, čo predstavuje medziročne o 9,3% viac. Vďaka nárastu prevádzkového zisku a súčasne 11,2%-nému poklesu rizikových nákladov dosiahol zisk pred zdanením 222,5 mil. EUR a čistý zisk 176,9 mil. EUR, čo v oboch prípadoch znamená medziročne o 17,7% viac.
Objem úverového portfólia skupiny VÚB vzrástol o 12,9% a dosiahol úroveň takmer 7,3 mld. EUR najmä vďaka takmer 10%-nému nárastu objemu hypotekárnych úverov ako aj rastu úverov firemných klientov. Celkové aktíva skupiny vzrástli o 3,5% na 11,1 mld. EUR vďaka nárastu objemu vkladov o 3,1% na 7,5 mld. EUR.
„V roku 2011 sme dokázali zvýšiť ziskovosť aj efektivitu, čím sme potvrdili, že sme schopní udržiavať finančnú stabilitu aj v tejto ťažkej dobe, poznačenej neistotou ohľadne budúceho vývoja finančných trhov, ako aj ekonomiky eurozóny. Vďaka rozvážnemu a zodpovednému prístupu k podnikaniu dnes patríme k najbezpečnejším bankám v strednej a východnej Európe,“ povedal Ignacio Jaquotot, generálny riaditeľ VÚB banky.
R. Fico o prioritách možnej realokácie nevyčerpaných eurofondov (TASR)
Zuzana Gabrižová (23.05.2013)
Všimli sme si viac ako pol roka starý návrh o európskych politických stranách.
© 2003-2013 I-Europa, s.r.o. Obsah tejto stránky je autorským dielom. Akékoľvek porušenie autorských práv zakladá občianskoprávnu a trestnoprávnu zodpovednosť protiprávne konajúcej osoby. Viac informácií je možné nájsť v sekcii Ochrana autorského práva. ISSN 1337-0235