Fiškálnu zmluvu chce podpísať 25 krajín
I. Radičová o téme Grécko na januárovom summite EÚ (TASR)
9. február 2012
protesilaos: External and internal factors of the Greek failure
euroletters: Eurostat: Eurozone debt actually decreasing
ukineurope: Britain belongs at the centre of where decisions are made
florianpantazi: EU’s Foreign Policy Assessed
Günter K.V. Vetter: MediaMonitoring: Karpfenteich +USA+Großbritannien
jesus: Triste miseria: la corrupción también está en crisis
| CZK | ![]() |
24.812 | ![]() |
| HUF | ![]() |
289.65 | ![]() |
| USD | ![]() |
1.3274 | ![]() |
(20.04.2009)
Predstavitelia automobiliek sa zhodujú, že sektor čakajú zásadné štrukturálne zmeny a zatiaľ sa dá len ťažko odhadnúť, kto prežije a kde sa autá budú vyrábať, keď dopyt po nových automobiloch narazí na dno.
Martin Winterkorn, šéf najväčšieho európskeho automobilového koncernu Volkswagen minulý týždeň vyhlásil, že keď sa skončí kríza je isté, že „zostanú len dve automobilky vo Francúzsku, minimálne tri v Nemecku a minimálne dve v Japonsku“. „Vyrábať sa bude ešte v Číne, Južnej Kórei a v USA Všeobecné informácie o krajine a vzťahoch s EÚ.viac na www.EuropskaUnia.sk »“ dodal.
Analytici z nemeckého Inštitútu pre automobilové hospodárstvo (IFA) sa zhodli, že pre záchranu európskych automoniliek je kľúčová užšia spolupráca R&D (výskumu a vývoja) a produkcie. Nepredpokladajú, že by možnou cestou z problémov mohlo byť spájanie koncernov.
Podľa nich je veľmi nepravdepodobné, že k niečomu podobnému dôjde najmä vtedy, pokiaľ kríza bude trvať dlhšie než sa očakáva. No na druhej strane pod vplyvom tlaku zo strany vlády sa môžeme stať svedkami spojenia napríklad Renault a Peugeot či BMW a Daimler.
Očakávajú, že výroba sa bude etablovať vo východnej Európe, Rusku, Číne a Južnej Amerike. „Pokiaľ chcete predať auto v Číne, musíte ho vyrobiť v Číne,“ tvrdí IFA. To isté platí aj pre Brazíliu, Argentínu či Mexiko. Ak tam chcú automobilky predávať, nemôžu do regiónu vyvážať z Európy.
(EurActiv / Reuters)
Reklama
I. Radičová o téme Grécko na januárovom summite EÚ (TASR)
Radovan Geist (30.01.2012)
Hlavnou postavou dnešného summitu bude Angela Merkel. Do akej miery však „vedie Európu“, a nakoľko len kľučkuje medzi vonkajšími a vnútornými tlakmi?
28.03.2012 - 28.03.2012 Kooperačné podujatie CONECO
23.02.2012 - 23.02.2012 Konzultačný seminár o inováciách, Zvolen
© 2003-2012 I-Europa, s.r.o. Obsah tejto stránky je autorským dielom. Akékoľvek porušenie autorských práv zakladá občianskoprávnu a trestnoprávnu zodpovednosť protiprávne konajúcej osoby. Viac informácií je možné nájsť v sekcii Ochrana autorského práva.