Hlavná stránkaMobilitaMesto na ostrove prekvapení

Mesto na ostrove prekvapení

(22.03.2012) PR SPRÁVA

K vyhľadávaným turistickým destináciám severnej časti Chorvátska ležiacom na ostrove s rovnakým menom zaraďujú cestovné kancelárie aj mesto Pag označované ako „mesto na ostrove prekvapení“.

Dôvodom prečo každoročne toto  mesto navštevujú tisícky turistov z celého sveta je prírodné bohatstvo a bohatá ponuka mesta spojená už od začiatku 20. storočia s pohostinnosťou domáceho obyvateľstva k turistom prichádzajúcim hlavne zo strednej a západnej Európy. K mohutnému rozvoju turizmu na tomto území došlo v roku 1968, kedy bol na juhovýchode ostrova postavený a sprevádzkovaný Pagský most , ktorý spojil ostrov s pevninou a diaľnicou Zágreb – Split. Spojenie s pevninou je  zabezpečené aj trajektom Prizna-Žigljan. Mesto Pag ponúka prichádzajúcim turistom množstvo krás a prekvapení, na ktoré budú všetci návštevníci a hostia s radosťou spomínať.

Pag má veľké množstvo pieskových, štrkovitých a kamenistých pláží. Celkove Pagský záliv tvorí 27 km kamienkových pláží. Medzi najznámejšie a najkrajšie patria:  Svätý Marko, Svätý Duch, Bošana, Dúbrava, Ručica, Zrče, Malin, Slana a mnohé ďalšie. Väčšina turistov sa na tieto vnútorné pláže ostrova prepravuje autom. Pred cestou na last minute Chorvátsko dovolenku si nechajte z dôvodu bezpečnosti skontrolovať aj tlak v pneumatikách, ktorý je iný pri bežnom dennom použití auta  a iný pri dlhých dovolenkových cestách.  Veľkou výhodou last minut dovoleniek je, že Vaša peňaženka v novej kabelke takouto dovolenkou neutrpí veľkú stratu a môžete pritom využiť množstvo ďalších výhod.

Na pláže pagskej úžiny sa dajú využiť lode. V blízkosti starého mesta Pag sa nachádza najväčšia piesčitá pláž Prosika s pozvoľným vstupom do mora a chránená borovicovým lesom. Za čisté prostredie získala prestížnu modrú vlajku. Na tejto pláži sa nachádza športové turistické centrum a tobogány, ale aj reštauračné podniky s občerstvením a lahodnou zmrzlinou. Do praktickej plážovej tašky pribaľte  potrebné drobnosti, napríklad ochrannú opaľovaciu kozmetiku  a zaujímavé hračky pre deti do vody. Milovníci aktívneho oddychu spojeného s prírodou môžu využiť bohatú športovú a rekreačnú ponuku -  exkluzívne Olympic centrum  v Lokunji vybavené tenisovými kurtami a ihriskami pre rôzne druhy športov. Skutočnou výzvou pre horolezcov sú obrovské skaliská prudko vystupujúce z mora. Pre milovníkov cyklistiky sú vhodnou alternatívou niekdajšie starodávne ovčie chodníky prebudované a upravené na cyklistické chodníky v celkovej dĺžke 115 km. Pre potápačov je výzvou podmorský život a  Pagská zátoka je zas vhodným prostredím na surfovanie a plachtenie.

Súkromné apartmány  nachádzajúce sa v domoch vo vilkovej oblasti vzdialenej od pláže cca 200 m, od centrálnej pláže mesta cca 700 m a od centra mesta Pag 800 m alebo  ubytovanie v chatách, či táborenie v kempe Prosika dávajú návštevníkom možnosť vybrať si z bohatej ubytovacej škály a prežiť nezabudnuteľnú dovolenku na „Ostrove prekvapení“.

 

Zdroj: Seocentrum, s. r. o.

SPONZOR SEKCIE

Reklama

 

Komentár

Maroš Šefčovič (20.11.2015)

Energetická únia je projekt o všetkých a pre všetkých

Energetická únia je projekt o všetkých a pre všetkých

Energetická únia je vyjadrením strategického cieľa posilniť európsku energetickú politiku na kvalitatívne vyššiu úroveň. Preto hovoríme o "únii" a nielen o jednej z európskych politík.

Sieť EurActiv

prev

© 2003-2015 I-Europa, s.r.o. Obsah tejto stránky je autorským dielom. Akékoľvek porušenie autorských práv zakladá občianskoprávnu a trestnoprávnu zodpovednosť protiprávne konajúcej osoby. Viac informácií je možné nájsť v sekcii Ochrana autorského práva. ISSN 1337-0235