Nemci kritizujú „slovenskú rebéliu“
Iveta Radičová o reakcii EÚ na hlasovanie NR SR o Grécku (TASR)
2. september 2010
EurActiv.com Correspondent: Poland pushes for ’solidarity’ in EU budget review
Günter K.V. Vetter: MediaMonitoring: Karpfenteich+Frankreich
Günter K.V. Vetter: BERLIN: Sonntagsausflug in die Deutsche Politik am 12.09.2010
lf5422: Le responsable des migrants au Vatican, Mgr Agostino Marchetto, démissionne.
f.: The Fragility of European Construction
Internship - Communications Assistant
Communications Assistant (CDD)
Junior Secretariat Officer to the Board of Directors (Luxembourg)
Trh práce v EÚ| CZK | ![]() |
24.735 | ![]() |
| HUF | ![]() |
286.30 | ![]() |
| USD | ![]() |
1.2800 | ![]() |
Reklama
(04.06.2009)
Správa, ktorá hodnotí národné plány pre hospodársku obnovu a ktorá by mala byť oficiálne publikovaná o mesiac, kritizuje krajiny G20 pre chaos v otázke podpory inovácií. V texte sa tiež odporúča zorganizovať globálnu konferenciu o inováciách a podpore cezhraničnej spolupráce.
Správa
„Stimulovanie inovácií“, ktorá by mala byť oficiálne publikovaná na začiatku júla, konštatuje, že hoci skupina krajín G20 vyčlenila na programy inovácií spolu viac ako 200 mld. dolárov, želaný efekt ohrozuje nespolupracovanie vlád v tejto oblasti a len malá miera vzájomnej koordinácie krokov.
Napríklad zatiaľ čo Veľká Británia Veľká Británia je zakladajúcim členom NATO NATO je medzivládna organizácia združených krajín s úlohou chrániť slobodu a bezpečnosť svojich členov politickými a vojenskými prostriedkami.viac na www.EuropskaUnia.sk » členom G-8, stálym členom Bezpečnostnej rady OSN, členom EHS sa stala až v 70. rokoch.viac na www.EuropskaUnia.sk »vyčlenila 2,1 mld. dolárov ako záruku pre pôžičky malých a stredných podnikateľov, Nemecko Nemecko je stále najvyšším prispievateľom so spoločného rozpočtu EÚ, čo mu spolu s ľudnatosťou dáva veľkú váhu v európskej politike.viac na www.EuropskaUnia.sk »obmedzuje hodnotu záruk, konštatuje správa.
Neoficiálna verzia analýzy bola predstavená 2. júna na Vedeckom summite v Bruseli, na ktorom sa zúčastnili politici, predstavitelia univerzít a experti na inovácie z verejného a súkromného sektora. Všetci sa zhodli, že inovatívne myšlienky sa musia koordinovať, ak majú priniesť maximálnu pridanú hodnotu a majú maximalizovať úžitok balíkov hospodárskej obnovy.
„V roku 1944 sa zišli lídri svetového hospodárstva v letovisku Bretton Woods v New Hampshire a odštartovali nový ekonomický poriadok. Teraz, v časoch poznatkovej ekonomiky, veríme, že je potrebné nové úsilie a globálna spolupráca,“ píše sa v deklarácii, ktorú podpísali lídri v oblasti inovácií naprieč krajinami EÚ.
Najskôr diskusia, potom konkrétne kroky
Bez cezhraničnej spolupráce by industrializované krajiny, vrátane členských štátov EÚ, v dlhodobom hľadisku strácali, dopĺňa deklarácia lídrov.
Dialóg je kľúčový, tvrdia spoločne. „Deklarácia navrhuje ako prvý krok medzinárodnú diskusiu, ktorá preskúma a porovná skúsenosti každej krajiny s tým, čo naozaj funguje a čo nefunguje, pokiaľ ide o stimulovanie inovácií.“ Porovnanie najlepších skúseností by pomohlo obmedziť nákladnú metódu pokus – omyl, ktorá v takomto prípade nie je nevyhnutná. Je potrebné znižovať nepotrebné investície do výskumu, ktorý sa už úspešne vykonáva alebo vykonal sa niekde inde.
„Samozrejmé východiská?“
„Relatívne jednoduchým priestorom, kde môže začať spolupráca, sú R&D a inovačné stimuly zamerané na odpovedanie na veľké výzvy súčasnej doby – vrátane výskumu klimatických zmien, alternatívnych energií a zdravotnej starostlivosti o starnúcu populáciu,“ uvádza sa v správe.
Dokument tiež definuje oblasti, v ktorých nie je spolupráca želaným javom, ale doslova "imperatívom". Ide napríklad o otázky ako víza pre vedcov z tretích krajín, inovatívne pravidlá pre ochranu duševného vlastníctva a „ostatné právne režimy, ktoré obmedzujú mobilitu výskumníkov a ideí“.
Iveta Radičová o reakcii EÚ na hlasovanie NR SR o Grécku (TASR)
Juraj Kuruc MA (31.08.2010)
Veľmi rád by som reagoval na komentár z 26. augusta uverejnený na stránke euractiv.sk, písaný Zuzanou Vaškovou, nazvaný „Lekcia z Iraku“. Autorka sa v ňom venuje dvom témam, v prvom odseku sa venuje hodnoteniu momentálnej bezpečnostnej situácii v Iraku. V druhej časti hodnotí dopad Irackej vojny...
15.07.2010 - 16.07.2010 Spustenie portálu e-Justice
01.07.2010 - 01.07.2010 Nové roamingové pravidlá v EÚ
13.06.2010 - 15.06.2010 Ministerské stretnutie o politikách informačnej spoločnosti
© 2003-2010 I-Europa, s.r.o. Obsah tejto stránky je autorským dielom. Akékoľvek porušenie autorských práv zakladá občianskoprávnu a trestnoprávnu zodpovednosť protiprávne konajúcej osoby. Viac informácií je možné nájsť v sekcii Ochrana autorského práva.