Kurzové lístky

CZK stay 25.294 up
HUF stay 297.05 down
USD stay 1.2768 up
Hlavná stránkaPrehľad fondovKomunitárne programy

Európska komisia: MEDIA Mundus – Výzva na predkladanie návrhov 2011 (2010/C 199/04)

(13.08.2010 - 15.10.2010)

Prostredníctvom programu MEDIA Mundus sa podporujú projekty spolupráce medzi európskymi odborníkmi a odborníkmi z tretích krajín v prospech audiovizuálneho sektora v Európe aj v tretích krajinách.

Ciele

  • Cieľom programu je zvýšiť konkurencieschopnosť európskeho audiovizuálneho priemyslu, umožniť Európe, aby efektívnejšie spĺňala svoju kultúrnu a politickú úlohu vo svete, a zväčšiť spotrebiteľský výber a kultúrnu rozmanitosť. Program sa bude usilovať o to, aby sa zlepšil prístup na trhy tretích krajín a budovala dôvera a dlhodobé pracovné vzťahy.

Oprávnení žiadatelia

Projekty financované v rámci programu MEDIA Mundus musia spĺňať tieto podmienky:

  • Aby mohli byť financované v rámci programu, navrhujú a vykonávajú ich spoločne európski odborníci a odborníci z tretích krajín.
  • Musia sa usilovať o podporu vytvárania medzinárodných sietí. Na tento účel musia byť všetky projekty, okrem tých, ktoré sa predložia v rámci Akcie 1 – variantu 1, riadené a vykonávané skupinou, ktorá spĺňa tieto tri kritériá:
    • Skupinu tvoria minimálne traja partneri (vrátane koordinátora). V prípadoch, keď je požadované vytvorenie sietí zaručené, môžu sa prijať aj projekty s dvomi partnermi. Vytvorenie sietí je zaručené, ak je koordinátorom projektu európska sieť odborníkov/spoločností v audiovizuálnej oblasti, do ktorej je zapojených viac ako desať členských štátov EÚ.
    • Koordinátor skupiny musí mať sídlo v niektorom z členských štátov EÚ alebo na Islande, v Lichtenštajnsku alebo Nórsku.
    • Členom skupiny musí byť aspoň jeden spolupríjemca finančnej pomoci prepojený s audiovizuálnym sektorom, ktorý má sídlo v krajine mimo EÚ (inej ako Chorvátsko aŠvajčiarsko).

 

Konkrétne podmienky sa uvádzajú v pracovnom programe Opens external link in new windowMEDIA Mundus 2011.

 

Oprávnené aktivity

Medzi oprávnené aktivity patria:

  • Akcia 1 – Podpora odbornej prípravy: táto akcia je zameraná na posilnenie zručností odborníkov z EÚ a tretích krajín.
    • V rámci variantu 1 sa podporuje zapájanie študentov/odborníkov a učiteľov z mimoeurópskych krajín do systémov počiatočnej alebo priebežnej odbornej prípravy podporovaných v rámci programu MEDIA 2007 ( 2 ).
    • V rámci variantu 2 sa podporuje vytváranie systémov priebežnej odbornej prípravy špecifických pre program MEDIA Mundus.
  • Akcia 2 – Podpora prístupu na trh: touto akciou sa podporujú projekty na presadzovanie prístupu audiovizuálnych diel na medzinárodné trhy. Tieto projekty sa týkajú vývojových a (alebo) reprodukčných fáz (napr. medzinárodných koprodukčných trhov) a následných činností (podujatí, ktoré uľahčujú medzinárodný predaj diel).
  • Akcia 3 – Podpora distribúcie a obehu: táto akcia je zameraná na podporu distribúcie, propagácie, premietania a šírenia európskych diel na trhoch tretích krajín a audiovizuálnych diel z tretích krajín na trhoch v Európe pri optimálnych podmienkach.
  • Akcia 4 – Prierezové činnosti: cieľom tejto akcie je podpora projektov multilaterálnej povahy, t. j. projektov, ktoré sa týkajú viacerých priorít tohto programu, napr. odbornej prípravy s následnými prezentáciami na koprodukčných stretnutiach.

 

Minimálne spolufinancovanie je vo výške 30 %, 40 % alebo 50 % zcelkových oprávnených výdavkov, vzávislosti od charakteru činnosti.

Celková suma finančných prostriedkov vyčlenená na túto výzvu predstavuje 4939 835 eur.

 

Termín ukončenia predkladania žiadostí je 15. októbra 2010.

 

Táto výzva sa vzťahuje na projekty, ktoré sa začnú v období od 1. februára 2011 do 31. decembra 2011 a ktoré budú ukončené najneskôr 31. marca 2012. Náklady na prípravu projektov sú oprávnené najskôr od 1. januára 2011.

 

Žiadosti treba zasielať na adresu:

Ms Aviva Silver

European Commission

Directorate-General for Education and Culture

Directorate D — Culture and Media

Unit D3 — MEDIA programme and media literacy

Office MADO 18/68

1049 Bruxelles/Brussel

BELGIQUE/BELGIË

 

Originálnu výzvu nájdete na Opens external link in new windowtejto linke. Usmernenia týkajúce sa pracovného programu a firmuláre žiadosti sú k dispozícii na stránke Opens external link in new windowEurópskej komisie.

Späť na operačný program

 

Zaujímajú ma výzvy z oblasti:

Reklama

Reklama

Komentár

Günther Oettinger (18.05.2012)

Energetický plán do roku 2050

Energetický plán do roku 2050

Energetika je jednou z najväčších výziev, ktorým v súčasnosti Európa čelí. Kým v boji proti klimatickým zmenám sa nachádzame v čele, naša ekonomická konkurencieschopnosť plne závisí od spoľahlivých dodávok cenovo dostupných energetických surovín, ktoré sú zase závislé od primeranej infraštrukt...

Sieť EurActiv

prev

© 2003-2012 I-Europa, s.r.o. Obsah tejto stránky je autorským dielom. Akékoľvek porušenie autorských práv zakladá občianskoprávnu a trestnoprávnu zodpovednosť protiprávne konajúcej osoby. Viac informácií je možné nájsť v sekcii Ochrana autorského práva.