Hlavná stránkaEnergetikaElektráreň Nováky pozýva na návštevu

Elektráreň Nováky pozýva na návštevu

(31.05.2012) PR SPRÁVA

Bratislava/Zemianske Kostoľany, 31. mája 2012 – Už túto sobotu, 2. júna 2012 elektráreň Nováky pozýva na šiesty ročník akcie Otvorená elektráreň. Slovenské elektrárne, člen skupiny Enel, pripravili pre návštevníkov popri exkurziách v elektrárni aj štadión plný atrakcií, súťaží, workshopov či kulinárskych špecialít.

Program sa začína o 10. hodine na futbalovom štadióne v Zemianskych Kostoľanoch slávnostným otvorením a prvými exkurziami do elektrárne. Od 10:30 do 16. hod čaká na návštevníkov zábava, súťaže, workshopy zamerané na tradičné remeslá, kultúrny program a dobré jedlo.

Dopoludnia vystúpia deti z neziskovej organizácie Spokojnosť, podporovanej programom Slovenských elektrární Energia pre život, a deti zo Základnej umeleckej školy v Bojniciach, ktoré SE podporujú v rámci programu Energia pre vzdelanie.

Po 11. hodine si zástupcovia Detského domova Hriňová a útulku pre ľudí bez domova a sociálne odkázaných Harmónia Prievidza prevezmú symbolické šeky ako ocenenie svojich projektov.

Špecialitou Otvorenej elektrárne v Novákoch bude hodinové cvičenie zumby, ktoré sa začne na poludnie. Pred 14. hodinou spríjemní popoludnie hudbou speváčka Laura Belicová, známa zo súťaže Slovensko Slovensko vstúpilo do EÚ v máji 2004. viac na www.EuropskaUnia.sk »má talent, a pred 15. hodinou finalista Superstar Michal Chrenko. Podujatím bude sprevádzať moderátor Alex Štefuca z rádia Viva.

Súbežne bude prebiehať bicyklová šou, na ktorej sa predvedú retrobicykle a malí aj veľkí si budú môcť vybicyklovať miešaný nápoj či pesničku.

Exkurzie budú prebiehať do 14 hod. V rámci prehliadky, ktorá bude viesť riadiacou miestnosťou – srdcom elektrárne, je pripravená  aj prezentácia hasičskej techniky. V prípade záujmu sa treba minimálne deň vopred prihlásiť na adrese barbora.rumpli@enel.com a poslať na uvedenú adresu svoje meno, priezvisko, adresu a dátum narodenia.

Otvorená elektráreň, ktorá minulý rok prilákala 1400 návštevníkov, je ideálny tip na sobotný rodinný výlet. Autobusovú dopravu pre obyvateľov z obcí regiónu zabezpečia Slovenské elektrárne špeciálnymi autobusovými linkami, ktoré štartujú z Hornej vsi, z Prievidze, z Opatoviec a z Nitrianskeho Rudna a po ceste do Zemianskych Kostolian sa zastavujú v obciach. Viac informácií na plagátoch.

 

Spoločnosť Slovenské elektrárne, a.s. je najväčším výrobcom elektriny na Slovensku. V apríli 2006 sa jej hlavným akcionárom stala spoločnosť Enel Produzione S.p.A. so 66% podielom. Zvyšných 34% akcií vlastní Fond národného majetku, ktorého akcionárske práva vykonáva Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky. Spoločnosť Slovenské elektrárne disponuje 5 737,24 MW inštalovaného výkonu, t.j. 5 401 MW čistého výkonu. V roku 2011 spoločnosť dodala do elektrickej siete 20,4 TWh elektrickej energie. Z podielu jednotlivých zdrojov na čistých dodávkach predstavovali jadrové elektrárne 70,2%, vodné elektrárne 18,7% a 11,1% tepelné elektrárne. Ku koncu roka 2011 mala spoločnosť Slovenské elektrárne 5 374 zamestnancov.

 

Zdroj: Slovenské elektrárne, a.s., člen skupiny Enel

SPONZORI

US Steel Košice

Reklama

PARTNERI

 

Kalendár

22.11.2015 - 24.11.2015 Central European Energy Conference 2015

20.10.2015 - 21.10.2015 Ocean Energy Europe 2015

Sieť EurActiv

prev

© 2003-2015 I-Europa, s.r.o. Obsah tejto stránky je autorským dielom. Akékoľvek porušenie autorských práv zakladá občianskoprávnu a trestnoprávnu zodpovednosť protiprávne konajúcej osoby. Viac informácií je možné nájsť v sekcii Ochrana autorského práva. ISSN 1337-0235