Hlavná stránkaEnergetikaElektráreň Nováky pozýva na návštevu

Elektráreň Nováky pozýva na návštevu

(31.05.2012) PR SPRÁVA

Bratislava/Zemianske Kostoľany, 31. mája 2012 – Už túto sobotu, 2. júna 2012 elektráreň Nováky pozýva na šiesty ročník akcie Otvorená elektráreň. Slovenské elektrárne, člen skupiny Enel, pripravili pre návštevníkov popri exkurziách v elektrárni aj štadión plný atrakcií, súťaží, workshopov či kulinárskych špecialít.

Program sa začína o 10. hodine na futbalovom štadióne v Zemianskych Kostoľanoch slávnostným otvorením a prvými exkurziami do elektrárne. Od 10:30 do 16. hod čaká na návštevníkov zábava, súťaže, workshopy zamerané na tradičné remeslá, kultúrny program a dobré jedlo.

Dopoludnia vystúpia deti z neziskovej organizácie Spokojnosť, podporovanej programom Slovenských elektrární Energia pre život, a deti zo Základnej umeleckej školy v Bojniciach, ktoré SE podporujú v rámci programu Energia pre vzdelanie.

Po 11. hodine si zástupcovia Detského domova Hriňová a útulku pre ľudí bez domova a sociálne odkázaných Harmónia Prievidza prevezmú symbolické šeky ako ocenenie svojich projektov.

Špecialitou Otvorenej elektrárne v Novákoch bude hodinové cvičenie zumby, ktoré sa začne na poludnie. Pred 14. hodinou spríjemní popoludnie hudbou speváčka Laura Belicová, známa zo súťaže Slovensko Slovensko vstúpilo do EÚ v máji 2004. viac na www.EuropskaUnia.sk »má talent, a pred 15. hodinou finalista Superstar Michal Chrenko. Podujatím bude sprevádzať moderátor Alex Štefuca z rádia Viva.

Súbežne bude prebiehať bicyklová šou, na ktorej sa predvedú retrobicykle a malí aj veľkí si budú môcť vybicyklovať miešaný nápoj či pesničku.

Exkurzie budú prebiehať do 14 hod. V rámci prehliadky, ktorá bude viesť riadiacou miestnosťou – srdcom elektrárne, je pripravená  aj prezentácia hasičskej techniky. V prípade záujmu sa treba minimálne deň vopred prihlásiť na adrese barbora.rumpli@enel.com a poslať na uvedenú adresu svoje meno, priezvisko, adresu a dátum narodenia.

Otvorená elektráreň, ktorá minulý rok prilákala 1400 návštevníkov, je ideálny tip na sobotný rodinný výlet. Autobusovú dopravu pre obyvateľov z obcí regiónu zabezpečia Slovenské elektrárne špeciálnymi autobusovými linkami, ktoré štartujú z Hornej vsi, z Prievidze, z Opatoviec a z Nitrianskeho Rudna a po ceste do Zemianskych Kostolian sa zastavujú v obciach. Viac informácií na plagátoch.

 

Spoločnosť Slovenské elektrárne, a.s. je najväčším výrobcom elektriny na Slovensku. V apríli 2006 sa jej hlavným akcionárom stala spoločnosť Enel Produzione S.p.A. so 66% podielom. Zvyšných 34% akcií vlastní Fond národného majetku, ktorého akcionárske práva vykonáva Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky. Spoločnosť Slovenské elektrárne disponuje 5 737,24 MW inštalovaného výkonu, t.j. 5 401 MW čistého výkonu. V roku 2011 spoločnosť dodala do elektrickej siete 20,4 TWh elektrickej energie. Z podielu jednotlivých zdrojov na čistých dodávkach predstavovali jadrové elektrárne 70,2%, vodné elektrárne 18,7% a 11,1% tepelné elektrárne. Ku koncu roka 2011 mala spoločnosť Slovenské elektrárne 5 374 zamestnancov.

 

Zdroj: Slovenské elektrárne, a.s., člen skupiny Enel

SPONZORI

US Steel Košice

Reklama

PARTNERI

 

Komentár

Miron Lakomy (26.11.2015)

Aké sú možnosti boja proti kybernetickému džihádizmu?

Aké sú možnosti boja proti kybernetickému džihádizmu?

Základom je, aby sa štáty NATO a EÚ vyhli zdanlivo jednoduchému riešeniu v podobe zvýšenej kontroly internetovej komunikácie alebo cenzúry internetu.

Sieť EurActiv

prev

© 2003-2015 I-Europa, s.r.o. Obsah tejto stránky je autorským dielom. Akékoľvek porušenie autorských práv zakladá občianskoprávnu a trestnoprávnu zodpovednosť protiprávne konajúcej osoby. Viac informácií je možné nájsť v sekcii Ochrana autorského práva. ISSN 1337-0235