Nemci kritizujú „slovenskú rebéliu“
Iveta Radičová o reakcii EÚ na hlasovanie NR SR o Grécku (TASR)
2. september 2010
EurActiv.com Correspondent: Poland pushes for ’solidarity’ in EU budget review
Günter K.V. Vetter: MediaMonitoring: Karpfenteich+Frankreich
Günter K.V. Vetter: BERLIN: Sonntagsausflug in die Deutsche Politik am 12.09.2010
lf5422: Le responsable des migrants au Vatican, Mgr Agostino Marchetto, démissionne.
f.: The Fragility of European Construction
Internship - Communications Assistant
Communications Assistant (CDD)
Junior Secretariat Officer to the Board of Directors (Luxembourg)
Trh práce v EÚ| CZK | ![]() |
24.735 | ![]() |
| HUF | ![]() |
286.30 | ![]() |
| USD | ![]() |
1.2800 | ![]() |
Reklama
(28.01.2009)
Ukrajinský prezident Juščenko sľúbil, že nespochybní dohodu o tranzite plynu. Barroso ho uistil, že kríza nebude mať dôsledky na bilaterálne vzťahy - len sa už nesmie opakovať.
Na včerajšej návšteve Bruselu musel ukrajinský prezident Juščenko vysvetľovať informáciu, ktorá prenikla z kruhu jeho poradcov, že zvažuje opäť otvoriť dohodu o dodávkach a tranzite plynu podpísanú premiérkou Tymošenkovou a jej ruským kolegom Putinom. Najmä vďaka tejto dohode sa podarilo zažehnať krízu, v dôsledku ktorej sa obmedzili dodávky plynu do 18 európskych krajín, a Slovensko či Bulharsko Bulharsko muselo tesne pred koncom predvstupového procesu čeliť hrozbe odloženia vstupu do EÚ o rok v prípade, že nestihne implementovať požadované reformy.viac na www.EuropskaUnia.sk »ostali úplne bez plynu.
Juščenko predsedu Komisie Barrosa uistil, že Ukrajina Ukrajina je postkomunistická krajina, ktorá sa odčlenila od Sovietskeho zväzu v roku 1991.viac na www.EuropskaUnia.sk »sa bude plne pridržiavať dohody s Ruskom o tranzite plynu do EÚ. súčasne však podotkol, že dohodu nepovažuje za najšťastnejšiu – Ukrajina bude v jej dôsledku musieť platiť viac, než by zaplatila ak by akceptovala ponuku Gazpromu z konca roka 2008 a to práve v čase, keď ekonomiku zasiahla kríza. Juščenko trval na tom, že problém nebol v tranzite, ale dodávkach.
Barroso zopakoval, že Ukrajina i Rusko stratili krízou dôveryhodnosť ako dodávatelia plynu. Budúcnosť európsko-ukrajinských vzťahov v podstate podmienil stabilitou Ukrajiny, ako energetického partnera: „Vieme že Ukrajina chce prehĺbiť svoje vzťahy s EÚ a my tiež. Ale v oblasti energetiky vznikol problém, ktorý treba riešiť.“ Vyslovil vieru, že sa niečo podobné nebude každý rok opakovať.
Na spoločnej tlačovej konferencii po stretnutí Barroso povedal: „Dnešný záväzok je dôležitým krokom, ktorý nám umožní zamerať sa na širšie vzťahy.“ Zároveň však Juščenka uistil, že januárová plynová kríza nebude mať následky na bilaterálne vzťahy.
Ukrajinský prezident prejavil záujem o užšie prepojenie s európskymi energetickými trhmi – technologické, i v oblastiach ako environmentálne štandardy. Barroso navrhol zapojenie Ukrajiny do stredoeurópskej elektrickej siete, mohla by sa stať aj členom Európskeho energetického spoločenstva. EÚ tiež pomôže s hľadaním medzinárodných investorov, ktorí by modernizovali jej energetické siete.
Reklama
Iveta Radičová o reakcii EÚ na hlasovanie NR SR o Grécku (TASR)
Juraj Kuruc MA (31.08.2010)
Veľmi rád by som reagoval na komentár z 26. augusta uverejnený na stránke euractiv.sk, písaný Zuzanou Vaškovou, nazvaný „Lekcia z Iraku“. Autorka sa v ňom venuje dvom témam, v prvom odseku sa venuje hodnoteniu momentálnej bezpečnostnej situácii v Iraku. V druhej časti hodnotí dopad Irackej vojny...
19.09.2010 - 21.09.2010 Neformálne zasadnutie Rady ministrov pre poľnohospodárstvo
19.09.2010 - 21.09.2010 Špeciálny výbor pre poľnohospodárstvo
02.09.2010 - 02.09.2010 Správa o lesnom hospodárstve v Slovenskej republike za rok 2009
© 2003-2010 I-Europa, s.r.o. Obsah tejto stránky je autorským dielom. Akékoľvek porušenie autorských práv zakladá občianskoprávnu a trestnoprávnu zodpovednosť protiprávne konajúcej osoby. Viac informácií je možné nájsť v sekcii Ochrana autorského práva.