Liek za každú cenu?
Vlčiak hľadá falošné lieky na bratislavskom letisku (EurActiv.sk)
22. máj 2012
healthyeurope: Corporate lobbying in Brussels – plus ça change, plus c’est la même chose?
rhein: Germany should not grant additional Subsidies for E-Mobility
nucleus: Should the coalition shout or shut up about the eurozone?
conacentohispano: Un nuevo sistema financiero internacional es posible y urgente
efficiency1st: Denmark must get tough on Energy Efficiency Directive
Günter K.V. Vetter: MediaMonitoring: Karpfenteich +USA+Großbritannien
jesus: Triste miseria: la corrupción también está en crisis
Account Director/ Account Manager international PR (f/m)
Trh práce v EÚ| CZK | ![]() |
25.225 | ![]() |
| HUF | ![]() |
297.49 | ![]() |
| USD | ![]() |
1.2750 | ![]() |
(03.09.2007)
Komisárka pre konkurenciu Neelie Kroes sa pripravuje na návštevu Číny. EÚ chce s východoázijskou ekonomikou riešiť viacero otázok: prvý čínsky legislatívny rámec upravujúci konkurenciu na trhu, ktorý môže podľa Bruselu zablokovať zahraničná firmy v prístupe na čínsky trh. Druhou témou je spolupráca
Krátka správa
Komisárka Kroes, ktorá má na starosti politiku konkurencie v EÚ, bude v Pekingu 3.-5. septembra 2007 rokovať o tom, ako chce Čína Čína je dôležitým obchodným partnerom Únie, aj keď EÚ má s ňou trvalo negatívne saldo obchodu. Európsko-čínske ekonomické vzťahy nie sú bezproblémovéviac na www.EuropskaUnia.sk »implementovať nové pravidlá konkurencie. Komisia privítala fakt, že „po prvý krát bude existovať právny rámec pokrývajúci protikonkurenčné praktiky, ako sú kartely, či zneužívanie monopolného postavenia“.
Podnikateľské skupiny v EÚ sa však obávajú, že nové legislatíva môže skomplikovať akvizície zahraničnými firmami na čínskom trhu. Obchodná komora EÚ v Číne vyhlásila, že ju znepokojuje najmä aplikácia „národno-bezpečnostného hodnotenia“, ktorému môže byť podrobený zahraničný investor pri vstupe do čínskych podnikov. Obávajú sa tiež „dôrazu (ktorý kladie zákon) na zabezpečenie určitých priemyselných sektorov s dominanciou štátu“.
„Od teraz, to obdobia kedy vstúpi zákon do platnosti, čo je august budúceho roku, budú musieť jasne vysvetliť, ako bude zákon fungovať v praxi. Jednoznačne, praktická aplikácia zákona je dôležitejšia, než to, čo je napísané na papieri“, povedal hovorca Jonathan Todd na tlačovom brífingu 31. augusta 2007.
Komisárka Kroes pred návštevou Číny vyhlásila: „Verím, že Čína vytvorí rovnaké ekonomické výhody, ak my v EÚ, kde rozumná politika konkurencie pomohla vytvoriť otvorené trhy a zvýšiť blahobyt spotrebiteľov.“
S čínskymi predstaviteľmi bude rokovať aj komisár pre zdravie Markos Kyprianou Bývalý komisár pre zdravie (2004 - 2008), nahradila ho Androulla Vassiliou Členka Európskej komisie pre zdravie (2008-2009), nahradila Markosa Kyprianoua.viac na www.EuropskaUnia.sk »viac na www.EuropskaUnia.sk » Tému bude bezpečnosť potravín a verejné zdravie. Počas návštevy 6.-14. septembra sa bude tiež venovať nelegálnemu obchodu s potravinami.
V Európe rastú obavy zo zdravotne závadných čínskych produktov. V posledom čase sa objavilo viacero prípadov, kedy sa v rôznych výrobkoch – od hračiek po zubné pasty – objavili nebezpečné toxíny. „Čínske produkty sú zodpovedné za najväčšiu časť varovaní zo zdravotných rizík v našom systéme rýchleho varovania, a trend je rastúci“, povedal Komisár. Jeho kolegyňa, Maglena Kuneva, zodpovedná za ochrany spotrebiteľov, Čínu v júli vyzvala, aby začala tvrdšie postupovať voči spoločnostiam vyvážajúcim do EÚ nebezpečné hračky a iné tovary.
Reklama
Vlčiak hľadá falošné lieky na bratislavskom letisku (EurActiv.sk)
Günther Oettinger (18.05.2012)
Energetika je jednou z najväčších výziev, ktorým v súčasnosti Európa čelí. Kým v boji proti klimatickým zmenám sa nachádzame v čele, naša ekonomická konkurencieschopnosť plne závisí od spoľahlivých dodávok cenovo dostupných energetických surovín, ktoré sú zase závislé od primeranej infraštrukt...
© 2003-2012 I-Europa, s.r.o. Obsah tejto stránky je autorským dielom. Akékoľvek porušenie autorských práv zakladá občianskoprávnu a trestnoprávnu zodpovednosť protiprávne konajúcej osoby. Viac informácií je možné nájsť v sekcii Ochrana autorského práva.