Liek za každú cenu?
Vlčiak hľadá falošné lieky na bratislavskom letisku (EurActiv.sk)
22. máj 2012
healthyeurope: Corporate lobbying in Brussels – plus ça change, plus c’est la même chose?
rhein: Germany should not grant additional Subsidies for E-Mobility
nucleus: Should the coalition shout or shut up about the eurozone?
conacentohispano: Un nuevo sistema financiero internacional es posible y urgente
efficiency1st: Denmark must get tough on Energy Efficiency Directive
Günter K.V. Vetter: MediaMonitoring: Karpfenteich +USA+Großbritannien
jesus: Triste miseria: la corrupción también está en crisis
Account Director/ Account Manager international PR (f/m)
Trh práce v EÚ| CZK | ![]() |
25.225 | ![]() |
| HUF | ![]() |
297.49 | ![]() |
| USD | ![]() |
1.2750 | ![]() |
(25.08.2006)
Klíma podnikateľskej dôvery bola v auguste v najväčšej európskej ekonomike blízko pätnásťročného maxima. Očakávania do nasledujúcich mesiacov sú však menej optimistické.
Krátka správa
Mníchovský výskumný inštitút Ifo 24. augusta oznámil 2006, že index podnikateľskej klímy, ktorý zostavuje na základe prieskumu približne 7000 nemeckých firiem, už druhý mesiac po sebe klesal. Pokles zo 105,6 bodu (júl) na 105 bodov (august) je však menej rýchly, než väčšina ekonómov očakávala. Pre nemeckú, a tým aj európsku, ekonomiku je to dobrá správa.
Podnikateľská klíma dosiahla rekordný vrchol v júni, keď ju živil masívny nárast tržieb počas majstrovstiev sveta vo futbale. Spomaľujúci sa globálny rast, hrozba terorizmu, vysoké ceny ropy a plánované zvýšenie DPH v Nemecku však znížili bezprostredné očakávania.
Závery správy sú však prekvapujúco pozitívne. Iná štúdia, publikované prednedávnom nemeckých výskumným inštitútom ZEW, totiž hovorila o poklese očakávaní investorov voči Nemecku na päťročné minimum, čo viedlo k obavám o výrazné spomalenie hospodárskeho rastu v Nemecku a potenciálne celej eurozóne.
„Mnohí si mysleli, že dobré časy skončili“, povedal ekonomický analytik Dirk Schumacher z Goldman Sachs. „Augustová správa Ifo ukázala, že hospodárstvo bude stabilne rásť aj v treťom štvrťroku.“
Správa Ifo posilnila euro a utvrdila očakávania, že Európska centrálna banka Európska centrálna banka je bankou pre jednotnú európsku menu - euro. Jej úlohou je udržiavať nákupnú hodnotu eura a tak prispievať k cenovej stabilite v eurozóne.viac na www.EuropskaUnia.sk »bude do konca roka zvyšovať úrokovú mieru.
Reklama
Vlčiak hľadá falošné lieky na bratislavskom letisku (EurActiv.sk)
Günther Oettinger (18.05.2012)
Energetika je jednou z najväčších výziev, ktorým v súčasnosti Európa čelí. Kým v boji proti klimatickým zmenám sa nachádzame v čele, naša ekonomická konkurencieschopnosť plne závisí od spoľahlivých dodávok cenovo dostupných energetických surovín, ktoré sú zase závislé od primeranej infraštrukt...
© 2003-2012 I-Europa, s.r.o. Obsah tejto stránky je autorským dielom. Akékoľvek porušenie autorských práv zakladá občianskoprávnu a trestnoprávnu zodpovednosť protiprávne konajúcej osoby. Viac informácií je možné nájsť v sekcii Ochrana autorského práva.