Hlavná stránkaEkonomika a euroAtény po hlasovaní v parlamente

Atény po hlasovaní v parlamente

Zdroj: EurActiv.gr

(13.02.2012)

Kým poslanci v pléne hlasovali o úspornom balíku, Atény zachvátili plamene. Exkluzívne zábery priniesol grécky EurActiv, ktorý píše o katastrofe.

Grécky parlament dnes v skorých ranných hodinách prijal úsporný reformný balík, ktorý je jednou z podmienok medzinárodných veriteľov pre poskytnutie druhého záchranného programu. Kým poslanci hlasovali v pléne, v uliciach Atén a aj v iných častiach Grécka vypukli násilnosti.

Podľa údajov polície v hlavnom meste protestujúci zničili 150 obchodov a zapálili 34 budov.

 

Proti demonštrantom polícia použila chemické látky. Nemocnice a lekári vyzývali veliteľov zásahu, aby tak nerobili vzhľadom na to, že plynmi sa otrávili aj mnohí nevinní ľudia, ktorí chceli pokojne protestovať proti úsporným opatreniam vlády. Lekári len v Aténach a okolí museli ošetriť viac ako sto občanov a policajtov.

Požiarnici hasili horiace budovy viac ako štyri hodiny. Polícia za ich zapálenie zatkla 67 ľudí, 75 ďalších predviedli na výsluch.

Obchody podľa polície rabovali najmä hladujúci imigranti.

 

Fotografie a informácie poskytol grécky EurActiv.

SPONZORI

Philip Morris Slovakia

Reklama

PARTNERI

Friedrich Ebert Stiftung

 

Komentár

Miron Lakomy (26.11.2015)

Aké sú možnosti boja proti kybernetickému džihádizmu?

Aké sú možnosti boja proti kybernetickému džihádizmu?

Základom je, aby sa štáty NATO a EÚ vyhli zdanlivo jednoduchému riešeniu v podobe zvýšenej kontroly internetovej komunikácie alebo cenzúry internetu.

Sieť EurActiv

prev

© 2003-2015 I-Europa, s.r.o. Obsah tejto stránky je autorským dielom. Akékoľvek porušenie autorských práv zakladá občianskoprávnu a trestnoprávnu zodpovednosť protiprávne konajúcej osoby. Viac informácií je možné nájsť v sekcii Ochrana autorského práva. ISSN 1337-0235