Hlavná stránkaEkonomika a euroAtény po hlasovaní v parlamente

Atény po hlasovaní v parlamente

Zdroj: EurActiv.gr

(13.02.2012)

Kým poslanci v pléne hlasovali o úspornom balíku, Atény zachvátili plamene. Exkluzívne zábery priniesol grécky EurActiv, ktorý píše o katastrofe.

Grécky parlament dnes v skorých ranných hodinách prijal úsporný reformný balík, ktorý je jednou z podmienok medzinárodných veriteľov pre poskytnutie druhého záchranného programu. Kým poslanci hlasovali v pléne, v uliciach Atén a aj v iných častiach Grécka vypukli násilnosti.

Podľa údajov polície v hlavnom meste protestujúci zničili 150 obchodov a zapálili 34 budov.

 

Proti demonštrantom polícia použila chemické látky. Nemocnice a lekári vyzývali veliteľov zásahu, aby tak nerobili vzhľadom na to, že plynmi sa otrávili aj mnohí nevinní ľudia, ktorí chceli pokojne protestovať proti úsporným opatreniam vlády. Lekári len v Aténach a okolí museli ošetriť viac ako sto občanov a policajtov.

Požiarnici hasili horiace budovy viac ako štyri hodiny. Polícia za ich zapálenie zatkla 67 ľudí, 75 ďalších predviedli na výsluch.

Obchody podľa polície rabovali najmä hladujúci imigranti.

 

Fotografie a informácie poskytol grécky EurActiv.

Reklama

PARTNERI

fridrichlogo wblogo World Business Press Online

Komentár

Štefan Füle (10.10.2014)

Rozširovanie - súčasť genetického kódu EÚ?

Rozširovanie - súčasť genetického kódu EÚ?

Právny štát, správa hospodárskych záležitostí a reforma verejnej správy sú základné piliere politiky rozširovania EÚ. Píše eurokomisár pre rozširovanie Štefan Füle

© 2003-2014 I-Europa, s.r.o. Obsah tejto stránky je autorským dielom. Akékoľvek porušenie autorských práv zakladá občianskoprávnu a trestnoprávnu zodpovednosť protiprávne konajúcej osoby. Viac informácií je možné nájsť v sekcii Ochrana autorského práva. ISSN 1337-0235