Hlavná stránkaArchív autorov

Archív autorov

26.10.2012

E-mobilita - trpezlivosť ruže prináša

Autor: Lenka Ferenčáková Pozícia: editorka

V rámci znovuzrodenia elektromobility vyvstávajú nové argumenty pre a proti. Spoluprácou vo vývoji v sektoroch automobilového priemyslu, energetiky a IT technológií sa ale zdá, že navrch získavajú jej zástancovia. Potvrdzujú, že aj keď na mnohé nedostatky momentálne nie sú okamžité riešenia, s dávkou trpezlivosti a inovácie sa nájdu.

04.09.2012

Nemecká energetika rok po

Autor: Lenka Ferenčáková Pozícia: editorka

Čo zatiaľ priniesol energetický obrat v Nemecku? Potvrdil dlhodobú perspektívu a poukázal na problémy súvisiace so starým nastavením pravidiel podpory obnoviteľných zdrojov. Až pri ich riešení sa ukáže schopnosť manévrovať a odvážne rozhodovať.

28.03.2012

Biznis robí priateľov

Autor: Lenka Ferenčáková Pozícia: editorka

Gréci odštartovali veľký výpredaj štátneho majetku. Dôležitým zdrojom obnovy rastu gréckej ekonomiky sa dnes paradoxne môžu stať investori z krajiny, ktorej dlhodobo bránia vo vstupe do Európskej únie.

28.06.2011

Letné počasie otestuje jadro i obnoviteľné zdroje

Autor: Lenka Ferenčáková Pozícia: editorka

S obavami ľudí o bezpečnosť jadrovej energetiky sa krajiny Európy rozhodli vysporiadať odlišne. To, či je náš technologický pokrok pri výrobe elektriny dostatočný na vyrovnaný boj s prírodnými podmienkami, môže ukázať už toto leto.

15.12.2010

Skromný kankán v Cancúne

Autor: Lenka Ferenčáková Pozícia: editorka

V Cancúne si OSN zachránilo svoju tvár a klimatické rokovania nabrali nový dych. Enviroaktivisti sa krotili a národné delegácie odišli spokojné.

Reklama

Komentár

Maroš Šefčovič (20.11.2015)

Energetická únia je projekt o všetkých a pre všetkých

Energetická únia je projekt o všetkých a pre všetkých

Energetická únia je vyjadrením strategického cieľa posilniť európsku energetickú politiku na kvalitatívne vyššiu úroveň. Preto hovoríme o "únii" a nielen o jednej z európskych politík.

Sieť EurActiv

prev

© 2003-2015 I-Europa, s.r.o. Obsah tejto stránky je autorským dielom. Akékoľvek porušenie autorských práv zakladá občianskoprávnu a trestnoprávnu zodpovednosť protiprávne konajúcej osoby. Viac informácií je možné nájsť v sekcii Ochrana autorského práva. ISSN 1337-0235